wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna błyskawicznie się destruują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny urok i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot warto poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się rozpocząć od poprawnego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego zależy efekt końcowy naszych prac. Przed użyciem produktów do ochrony oraz ozdoby ogrodzeń z drewna istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Gdy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanosić kolejne preparaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, lecz nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów rodzaj ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji w związku z tym służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz